Príbeh Trimaky

Vitajte a dovoľte mi predstaviť sa. Volám sa Elena a začiatkom roku 2016 som založila značku Trimaky. Od malička ma bavili ručné práce, mamu som vídala počas zimných večerov s výšivkou v ruke, alebo mi občas niečo ušila. Častokrát mi dala do ruky kopec odstrižkov a nití, aby som ušila niečo svojej bábike. Môj dedko bol zasa brašnár. V dome mal zriadenú dielňu a ja som ho tak celé prázdniny pozorovala pri práci. Aj teraz, keď už tu pár rokov nie je, je tam cítiť vôňa kože a lepidla a kovových praciek, no najmä jeho staručičká šlapacia Singerka stále stojí v kúte pod oknom.  

No keď som zostala tehotná, vyhrala u mňa tvorba pre deti. I keď... ono taká maňuška je zábava pre celú rodinu, keď na to príde :). Od začiatku boli mojou hlavnou náplňou maňušky. Sú využiteľné na mnoho spôsobov, môžu pomôcť zaspinkať, oživiť hlavného hrdinu z knižky, ukázať, že podeliť sa o hračky a pohrať sa s iným dieťatkom je super, ale pomáhajú aj pri terapiách, keď je detská dušička boľavá, či rozveseliť sterilitu nemocničného prostredia... Ozaj, viete, že maňušky používajú aj doktori s červeným nosom?

Nuž a aká je moja úloha v Trimaky? Ja som Trimaky :) - doslova, od prvého návrhu, cez výber materiálu, vytvorenie strihu, ušitie, fotenie, návrh etikiet až po fakturáciu, účtovníctvo, balenie a odoslanie je moja práca... Občas som z toho kolotoča unavená, no nakoniec som rada, že o každom kroku viem.

Ale občas mám aj pomoc v manželovi. On mi najmä spočiatku fotil a ak mi na niečom veľmi záleží, fotí mi aj teraz. V príbehu Trimaky má aj funkciu „šperkovač“... Čo to znamená? Nuž, ja si navrhnem logo, on z neho urobí LOGO, ja mu ukážem návrh vizitky a on mi do polhodiny predstaví svoju ideu, ktorú nakoniec aj použijem.

Naše deti Cypriánko a Meduška, nám pripomínajú, že aj dospelý sa musia hrať. Pre Cypriánka vznikli prvý mojkáči a maňušky, pre Medušku rodinka Líšková. Musím povedať, že doteraz Cypriánka maňušky bavia, hoci ich už až tak často nevyťahujeme..

Domácnosť dopĺňajú káčer Káčer a najnovšie aj šteniatko Kari.